Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

Legalne zwycięstwo dla giełd ubezpieczeniowych cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Halbig przeciwko Sebelius był formalnym wyzwaniem dla regulacji IRS, a sąd stwierdził, że ACA była zgodna z opinią IRS. W ostatecznym rozrachunku chodzi w równym stopniu o podziałową politykę reformy systemu opieki zdrowotnej, co o trudności związane z wprowadzaniem w życie masowych przepisów federalnych. Wyzwanie to jest częścią szerokiej strategii obalania prawa za wszelką cenę. Inne sprawy sądowe są w drodze do Sądu Najwyższego, w tym zaskarżenie rozporządzenia obejmującego ochronę antykoncepcyjną bez porodów pacjenta, a niektóre z tych spraw rodzą nierozwiązane kwestie prawne. Ale wyzwanie w zakresie dotacji jest bardziej fundamentalne – 73% Amerykanów, którzy kwalifikują się do otrzymania dotacji, mieszka w stanach z federacyjnymi giełdami – mimo że ma dużo słabszą podstawę prawną niż inne wyzwania, które zostały postawione.
Sprawa rodzi także pytania o to, gdzie należy toczyć bitwy o ACA, jeśli nadal będą one w ogóle walczyć. ACA przetrwało nie tylko wyrok Sądu Najwyższego i tę rundę sporów, ale także ponad 40 prób Izby, aby ją uchylić, zamknięcie rządu w tej sprawie oraz wysiłki państwa zmierzające do jej podważenia przez odmowę rozszerzenia Medicaid i przeciwstawienia się wdrażaniu. Niezależnie od tego, jakie jest stanowisko w sprawie ACA, sprawa ta stanowi techniczny argument przeciwko temu, co Kongres wyraźnie zamierzał. Trybunał uznał to, ale nawet słaby przypadek tak ważnego politycznie, jak reforma systemu opieki zdrowotnej, przekierowuje zasoby rządowe i odwraca uwagę od ważnych prac wdrożeniowych. To naprawdę walka polityczna, a nie legalna. Należy do Kongresu, a nie do sądów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 5 lutego 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Od Yale Law School, New Haven, CT.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Halbig przeciwko Sebelius, Civ. Nr 13-0623 (25 stycznia 2014 r.).

2. Ocena CBO z maja 2013 r. Dotycząca wpływu ustawy o przystępnej cenie na ubezpieczenie zdrowotne (http://www.cbo.gov/sites/default/files/cbofiles/attachments/44190_EffectsAffordableCareActHealthInsuranceCoverage_2.pdf).

3. Rynek ubezpieczeń zdrowotnych: styczniowy raport rekrutacyjny (http://aspe.hhs.gov/health/reports/2014/MarketPlaceEnrollment/Jan2014/ib_2014jan_enrollment.pdf).

4. 26 USC § 36B (b) (2) (A).

5. 26 USC § 38B (f) (3).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: przywileje dawcy krwi, neurolog od czego, odżywki na przyrost mięśni ]

Tags: , ,

No Responses to “Legalne zwycięstwo dla giełd ubezpieczeniowych cd”

  1. Nadia Says:

    Mój mąż ma dużo papryki w swojej diecie

  2. Iwo Says:

    [..] Cytowany fragment: blog o zdrowiu[...]

  3. Leon Says:

    Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

Powiązane tematy z artykułem: neurolog od czego odżywki na przyrost mięśni przywileje dawcy krwi