Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

Programy pomocy dla pacjentów firm farmaceutycznych – pomoc dla pacjentów i zysków

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wdrożenie podziału kosztów pacjenta w formie współpłacenia, współubezpieczenia i odliczeń jest jedną z bardziej niezawodnych metod obniżania kosztów opieki zdrowotnej. Jednak nałożenie podziału kosztów zmniejsza zapotrzebowanie pacjentów na opiekę medyczną, co stawia interesy ubezpieczycieli w sprzeczności z interesami dostawców usług medycznych oraz producentów leków i urządzeń, którzy generalnie odnoszą korzyści, gdy pacjenci korzystają z większej liczby usług. Producenci leków podjęli próbę ograniczenia wpływu refundacji leków i współubezpieczenia pacjentów poprzez finansowanie programów pomocy dla pacjentów. Programy te równoważą pacjenci z kosztami leków w kieszeni, zazwyczaj na hojnych warunkach. Program Biogen dla leku na stwardnienie rozsiane, fumaranu dimetylu, na przykład, pokrywa koszty leczenia pacjentów po 10 USD miesięcznie, mniej niż 1% całkowitego kosztu leku. Dendreon pokrywa do 6 000 $ kosztów współżycia pacjentów, współubezpieczenia i odliczeń za 933,000 $ sipuleucel-T (Provenge), co oznacza, że 75% pacjentów otrzymujących Provenge ma minimalne lub żadne koszty z kieszeni . Zapewnia nawet pomoc w zakresie kosztów ponoszonych przez pacjentów na podróż w związku z leczeniem.
Programy pomocy dla pacjentów dla wybranych najlepiej sprzedających się leków specjalnych. Według źródeł branżowych ponad 300 leków wiązało się z programami pomocy dla pacjentów, a producenci wydają około 4 miliardy dolarów rocznie na te programy. 2 W tabeli wymieniono programy pomocy pacjentom dla niektórych najlepiej sprzedających się leków specjalistycznych. Żaden z tych programów nie ma limitu dochodu, chociaż program kart kopertowych trastuzumab narzuca 9 000 dolarów na świadczenia dla pacjentów w gospodarstwach domowych o dochodach przekraczających 100 000 USD.
Programy pomocy są potrójnym dobrodziejstwem dla producentów. Zwiększają popyt, pozwalają firmom na wyższe ceny i zapewniają korzyści z public relations. Programy pomocowe są szczególnie atrakcyjną propozycją dla firm, które sprzedają szczególnie drogie leki. W obliczu wysokich kosztów z własnej kieszeni, niektórzy pacjenci mogą zdecydować się na przyjęcie drogiego leku. Programy pomocy dla pacjentów mogą przekształcić takich pacjentów z nieużytkowników w użytkowników. Programy muszą ponosić koszty dla pacjentów, którzy użyliby leku nawet w przypadku braku programu, ale producenci mogą pozwolić sobie na zapłacenie wielu pieniędzy w wysokości 25 lub 50 dolarów w zamian za nawet niewielki wzrost sprzedaży leku o wartości 50 000 $.
Chociaż wielu pacjentów i lekarzy postrzega programy pomocy pacjentom jako finansowe koło ratunkowe, Medicare i inni płatnicy źle oceniają wysiłki na rzecz subsydiowania kosztów ponoszonych przez pacjentów. Obawiają się, że programy pomocy pacjentom zniechęcają pacjentów do korzystania z leków generycznych i innych mniej kosztownych alternatyw dla nowych, chronionych patentem terapii.
Niektóre programy zapewniają pomoc przy zakupie leków o wysokich kosztach, które nie mają generycznych odpowiedników lub bliskich substytutów terapeutycznych. W takich przypadkach programy pomocowe mogą poszerzyć dostęp do terapii, które stanowią standard opieki, ale mogą również promować stosowanie wśród pacjentów, którzy nie przywiązują dużej wagi do korzyści zdrowotnych związanych z tymi terapiami.
Programy pomocy dla pacjentów mogą prowadzić do wyższych cen leków w wyniku wzajemnego oddziaływania popytu na ceny
[przypisy: neurolog od czego, czego nie może jeść pies, protezy bezklamrowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Programy pomocy dla pacjentów firm farmaceutycznych – pomoc dla pacjentów i zysków”

 1. Emma Says:

  Chyba ktoś w tym artykule zapomniał o medycynie mitochondrialno komórkowej

 2. Jacek Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia holistyczna[...]

 3. Karol Says:

  Mój mąż prawie pięć lat temu miał udar niedokrwienny połowiczny prawostronny.

 4. Disco Potato Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu spa dla dwojga[...]

 5. Bugger Says:

  Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

 6. Robert Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: zabiegi spa[...]

 7. Iga Says:

  Myślę, że warto się skonsultować z lekarzem czy nadal to polecają

Powiązane tematy z artykułem: czego nie może jeść pies neurolog od czego protezy bezklamrowe