Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

Śmierć w czasie ciąży – amerykańska tragedia ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wielu obserwatorom trudno było uciec przed konkluzją, że Teksas używał martwego ciała tej kobiety jako ostatecznego inkubatora, traktując ją jako środek do celu, a nie celu samego w sobie. Adwokat rodziny zasugerował w swojej argumentacji, że jeśli podejście szpitala zostanie przyjęte do utylitarnego wniosku, sanitariusze przybywający na miejsce wypadku będą musieli przeprowadzić testy ciążowe na miejscu, aby wiedzieć, które ciała wywietrzyć. Takie argumenty przeważyły, a kiedy w końcu dotarły do sprawy w 2 miesiące po rozpoczęciu wsparcia (w tym czasie pani Mu.oz była 22 tydzień w ciąży), sąd zgodził się z panem Mu.oz, stwierdzając, że prawo nie miało mieć zastosowania do każdego, kto został uznany za zmarłego. 26 stycznia wsparcie zostało wycofane, a rodzinie pozwolono na kremację Marlise i jej niedostarczonego płodu. Sąd odmówił jednak rozstrzygnięcia w sprawie większej kwestii, czy ograniczenie podejmowania decyzji w sprawie zakończenia życia w czasie ciąży jest zgodne z konstytucją, i musimy zastanawiać się, co by zadecydowało, gdyby fakty były inne. Co jeśli pacjent nie był martwy mózg, ale w trwałym stanie wegetatywnym. Co się stanie, jeśli apelacja zostanie wniesiona po zwykle przyjętym 24-tygodniowym progu opłacalności płodów. Co by było, gdyby pacjentka była żywa, kompetentna i koherentna, ale odmawiała leczenia nowotworu, który z pewnością szybko odrzuciłby jej życie. Chociaż łatwo jest pogubić się w hipotetycznych, takie pytania wskazują na większe problemy etyczne, które powstają w tej sprawie i takich przepisach.
Oddzielnie od wszelkich analiz aktów prawnych, działania takie jak te podejmowane w przypadku pani Mu.oz wydają się bezprawnym uzurpowaniem sobie praw jednostek – w tym przypadku jednej konkretnej klasy jednostek: kobiet. Chociaż moralny status i szacunek właściwie zapewniający płód jest kwestią gorącej debaty – dyskusji ograniczonej i zbyt często mylonej przez politykę aborcyjną – moralna pozycja kobiet nie jest kwestionowana. Jako jednostki – podobnie jak ojcowie i mężowie – matki i kobiety zasługują na to, by mieć życzenia dotyczące ich wolności, w tym decyzje dotyczące zdrowia, szanowane i przestrzegane. Ich prawo do decydowania o przebiegu opieki na koniec życia powinno być nienaruszone, niezależnie od tego, czy mogą one być w ciąży. Na przykład Komisja Etyki Amerykańskiego Kolegium Położników i Ginekologów popiera stanowisko, że autonomiczne decyzje kobiet w ciąży (koniec życia) powinny być przestrzegane, a obawy o wpływ tych decyzji na dobrostan płodu powinny być . . Rozumiemy to w kontekście wartości kobiecych 4. Ponadto, w przełomowym orzeczeniu z 1987 r. w sprawie In AC, federalny sąd apelacyjny ustalił, że prawo kobiety do odmowy opieki (w tym przypadku sekcja cesarska przed chorobą nowotworową związana śmierć w 26 tygodniu ciąży) nie została skrócona przez ciążę5. Ważne jest jednak podkreślenie, że poszanowanie autonomii ciężarnych kobiet nie ogranicza się do wyborów końca życia. Decyzje pozostawione pacjentom, zastępcom i rodzinom spoza ciąży powinny pozostać również w trakcie ciąży.
Praktycznie rzecz biorąc, co robi lekarz, gdy to, co mówi adwokat szpitala, wydaje się inne od tego, co należy zrobić. Jak Martin Luther King, Jr., napisał: Obowiązkiem moralnym jest nieposłuszeństwo niesprawiedliwym prawom . Jeśli poproszono ją o pogwałcenie życzeń kobiety w ciąży dotyczących jej opieki na zakończenie życia, lekarze mogliby odpowiednio zdecydować się na wsparcie pacjenta, deklarując sumienny sprzeciw
[więcej w: stomatolog warszawa mokotów, medis, gabinet medycyny estetycznej wrocław ]

Tags: , ,

No Responses to “Śmierć w czasie ciąży – amerykańska tragedia ad”

 1. Swampmasher Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Portal medyczny[...]

 2. Old Man Winter Says:

  Polecono mi fototerapię

 3. Adam Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Kamica Żółciowa[...]

 4. Midnight Rambler Says:

  Polecam serdecznie wszystkim lekarzom, zwłaszcza klinicystom

Powiązane tematy z artykułem: gabinet medycyny estetycznej wrocław medis stomatolog warszawa mokotów