Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

Śmierć w czasie ciąży – amerykańska tragedia

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Marlise Mu.oz miała 33 lata, a matka 15-miesięcznego mężczyzny, gdy upadła 26 listopada 2013 r., Od tego, co później uznano za masywną zatorowość płucną. Początkowo opisana jako bezduszna, ale żywa, została sprowadzona do szpitala powiatowego, gdzie jej rodzina wkrótce dowiedziała się, że nie żyje. Pani Mu.oz i jej mąż, obaj ratownicy medyczni (EMT), rozmawiali o swoich odczuciach na temat takich sytuacji. Erik Mu.oz czuł się pewnie, twierdząc, że jego żona nie chce dalszego wsparcia. Inni członkowie rodziny zgodzili się, a oni zażądali wycofania wentylacji i innych środków podtrzymujących jej funkcję. W większości przypadków ta tragiczna sprawa zakończyłaby się tak, ale Marlise była w 14 tygodniu ciąży i mieszkała w Fort Worth w Teksasie. Prawo stanu Teksas stanowi, że osoba nie może wstrzymać resuscytacji krążeniowo-oddechowej lub innego określonego leczenia podtrzymującego życie. . . w ramach tego podrozdziału (ustawa o prawach zaliczkowych w Teksasie). . . od osoby znanej. . . być w ciąży. 1 Szpital opiekujący się panią Mu.oz zinterpretował ten wyjątek jako przekonujący, by zapewnić ciągłe wsparcie i odmówił rodzinie prośby o zakończenie takich interwencji. Pełnomocnik reprezentujący szpital wskazał, że prawo ma chronić nienarodzone dziecko przed życzeniami decydenta, który zakończyłby życie dziecka wraz z matką . Po tygodniach dyskusji i medialnej uwagi ze szpitalem pozostającym nieprzejednanym, Pan Mu.oz wytoczył powództwo przed sądem powszechnym, by uszanować żonę i rodzinę.
Ponieważ utrata ciąży w macicy wraz z matką może być podwójnie opłakiwana, klinicyści, za zgodą rodziny, od czasu do czasu kontynuowali krytyczne wsparcie u pacjentów z martwym mózgiem w celu przyspieszenia ciąży i potencjalnego osiągnięcia punktu, w którym zdrowe wyniki u noworodków mogą uzyskać. W końcu, osoby nie mające mózgu, które są skłonne do oddawania narządów, są wspierane, chociaż przez znacznie krótsze okresy, aż do zebrania tkanek. Niektóre, ale nie wszystkie, takie wysiłki podobno prowadziły do pozornie zdrowych rezultatów noworodków.2 Ostateczny wynik w takich przypadkach zależy od charakteru początkowego zdarzenia, czasu trwania hipoksemii lub zaburzenia krążenia, a także stanu i powikłań w trakcie funkcjonowania. jest obsługiwany (choć dziwne jest rozważenie dalszych komplikacji u kogoś, kto już nie żyje). Rzeczywiście, w czasie rozprawy sądowej w styczniu rodzina Mu.oz ujawniła, że badania ultrasonograficzne ujawniły znaczące nieprawidłowości płodu. Ale tak jak prawo Teksasu nie przewiduje .adnych życzeń matki, nie obejmuje równie. oczekiwanego rozsądnego wyniku noworodkowego w swoim mandacie.
Teksas nie jest wyjątkowy w ograniczaniu opieki i podejmowaniu decyzji o zakończeniu ciąży w okresie ciąży. Ponad połowa stanów USA ma takie ograniczenia. Prokurator generalny Kentucky, na przykład, informuje, że skuteczność Życia jest zawieszona w czasie ciąży . Jednak od początku sprawy Mu.oz, wielu ekspertów twierdziło, że prawo zostało niewłaściwie zastosowane, zauważając, że koncepcja wsparcia życia dla kogoś który był martwy, był oksymoronem. W związku z tym i zgodnie z prawem teksańskim 3 szpital nie wydawał się odróżniać śmierci mózgu od jakiejkolwiek innej definicji śmierci.
[patrz też: medicus jawor rejestracja, neurolog od czego, przychodnia medyk rzeszów ]

Tags: , ,

No Responses to “Śmierć w czasie ciąży – amerykańska tragedia”

 1. Paulina Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: masło shea[...]

 2. Jowita Says:

  Ludzie są chronicznie zmęczeni

 3. Tadeusz Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do spa dla dwojga[...]

 4. Jan Says:

  trzeba brać tego odpowiednio dużo i stosować zbilansowaną dietę

 5. Glyph Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: gliwice[...]

 6. Pluto Says:

  Wiedzieliście, że są polskie kliniki w tym kraju

Powiązane tematy z artykułem: medicus jawor rejestracja neurolog od czego przychodnia medyk rzeszów