Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

Biologia i genetyka otyłości – stulecie pytań

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Otyli brak siły woli; przejadają się i nie ćwiczą – a przynajmniej tak uważają większość Amerykanów. Sondaż online z 1143 osób przeprowadzony przez firmę Reuters i firmę badawczą Ipsos z 2012 roku wykazał, że 61% dorosłych Amerykanów uważa, że osobiste wybory dotyczące jedzenia i ćwiczeń były odpowiedzialne za epidemię otyłości.1 Większość Amerykanów, jak się wydaje, pozostaje nieświadomi lub nieprzekonani przez badania naukowe sugerujące, że wybory osobiste mogą nie uwzględniać wszystkich przypadków otyłości. Jednak od ponad wieku lekarze sugerują, że niektóre przypadki otyłości są funkcją wrodzonych mechanizmów biologicznych lub dziedziczności. W 1907 r. Niemiecki patolog Carl von Noorden wytyczył dwa rodzaje otyłości: egzogeniczne i endogenne (1953 r., Patrz: artykuły historyczne New England Journal of Medicine, cytowane). Egzogenna otyłość, która stanowiła większość przypadków, była skutkiem zewnętrznych sprawców – a mianowicie spożycia żywności przekraczającego wydatki energetyczne. Ale niektórzy mieli endogenną otyłość, spowodowaną hipometabolizmem lub innymi zaburzeniami tarczycy.
Niektórzy lekarze z początku XX wieku bez ogródek lekceważyli ideę endogennej otyłości. George Van Ness Dearborn, neuropsychiatra, który był na wydziale Harvardu i Kępek, oświadczył w 1917 roku, że wielka i zawiniona większość otyłych osiąga swój niepłaskliwy tłuszcz . 2 Niemniej jednak, przegląd artykułów medycznych na temat otyłości w Lata 1910 i 1920 pokazują, że nawet lekarze, którzy mogli podzielać uczucia Dearborna, przyznali, że nadmiar i brak aktywności fizycznej w diecie nie mogą odpowiadać za wszystkie przypadki nadwagi. I chociaż hipoteza hipometaboliczna wypadła z łaski w 1930 roku, kiedy dokładniejsze obliczenia powierzchni ciała wskazywały, że wskaźniki metaboliczne otyłości były prawidłowe, naukowcy z drugiej połowy XX wieku nadal twierdzili, że niektórzy ludzie byli predysponowani do otyłości.
Na przykład w latach pięćdziesiątych dzieło Julesa Hirscha z Uniwersytetu Rockefellera pokazało, że dla osób otyłych długotrwała utrata wagi to walka na całe życie. Hirsch stwierdził, że chociaż otyłe osobniki mogą zrzucić znaczną ilość ciężaru poprzez drastyczne ograniczenie liczby kalorii, ich tempo przemiany materii spadłoby w odpowiedzi na redukcję kalorii. Efekt ten oznaczał na przykład, że gdyby otyła kobieta spadła z 200 funtów na 130 funtów, musiałaby spożywać mniej kalorii, aby pozostać przy 130 funtach niż w przypadku 130-kilogramowego odpowiednika, którego waga zawsze utrzymywała się na stałym poziomie. Wcześniej otyła kobieta wymagała więcej siły woli , aby utrzymać jej mniejszą wagę niż ktoś, kto nigdy nie był otyły. Dziesięć lat później, w 1995 roku, Hirsch i jego dawni koledzy z Rockefellera, Rudolph Leibel i Michael Rosenbaum, zauważyli, że podobnie jak metabolizm osób, które straciły 10% masy ciała, spowolnił metabolizm tych, którzy zwiększyli 10% masy ciała w górę (1995). Te odkrycia sugerują, że organizm ma wbudowane mechanizmy, które opierają się próbom zmiany rozmiaru na dłuższy czas.
Historyczne reklamy produktów odchudzających. Reklama mydła otyłości pochodzi z 1903 roku; reklama dla Graybara pochodzi z lat dwudziestych; a reklama Appetrol, która pojawiła się w czasopiśmie, pochodzi z 1960 roku.
Pokaz slajdów zawierający dodatkowe reklamy jest dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem
[przypisy: przywileje dawcy krwi, lek bez recepty na infekcje intymne, medis ]

Tags: , ,

No Responses to “Biologia i genetyka otyłości – stulecie pytań”

 1. Dredd Says:

  O zastrzykach nawet nie myślę

 2. Judge Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do leczenie pod mikroskopem[...]

 3. Kacper Says:

  U mnie marchewka jest zawsze obok buraka, selera czy jabłka.

 4. Krystian Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: usuwanie zębów bytom[...]

 5. Bianka Says:

  skarżę się od paru lat na bóle głowy

Powiązane tematy z artykułem: lek bez recepty na infekcje intymne medis przywileje dawcy krwi