Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

Ćwiczenia aerobowe lub ruch oporu, lub oba, u osób starszych otyłych z cukrzycą cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jednak grupa ta uczestniczyła w grupowych sesjach edukacyjnych dotyczących zdrowej diety podczas comiesięcznych wizyt. Grupa aerobowa uczestniczyła w programie kontroli wagi, w którym uczestnicy otrzymali zbilansowaną dietę, która zapewniała deficyt energii od 500 do 750 kcal dziennie i zawierała około g białka wysokiej jakości na kilogram masy ciała na dzień. 2 Uczestnicy spotykali się co tydzień z dietetykiem w celu dostosowania diety i terapii behawioralnej (terapia dietetyczna). Zostali poinstruowani, aby ustalać cotygodniowe cele behawioralne i uczestniczyć w sesjach ważenia. Zapoznano się z dziennikami żywności, a cele ustalono na podstawie dzienników. Celem było osiągnięcie utraty masy ciała o około 10% po 6 miesiącach. Uczestniczyli również w treningach aerobowych trzy razy w tygodniu. Sesje trwały około 60 minut i obejmowały 10 minut ćwiczeń elastyczności, a następnie 40 minut ćwiczeń aerobowych i 10 minut ćwiczeń równowagi. Ćwiczenia aerobowe obejmowały chodzenie na bieżni, stacjonarną jazdę na rowerze i wspinanie po schodach. Uczestnicy wykonywali około 65% szczytowej częstotliwości uderzeń serca, która stopniowo zwiększała się do 70 do 85%.
Grupa oporu uczestniczyła w tym samym programie zarządzania wagą, co grupa aerobowa, a także trzy razy w tygodniu w treningach ruchu oporu; sesje trwały około 60 minut i obejmowały 10 minut ćwiczeń elastyczności, a następnie 40 minut ćwiczeń oporu i 10 minut ćwiczeń równowagi. Trening oporu składał się z dziewięciu ćwiczeń na górnej części ciała i na dole ciała przy użyciu maszyn do podnoszenia ciężarów. Początkowe sesje zawierały od do 2 zestawów od 8 do 12 powtórzeń w 65% maksymalnego pojedynczego powtórzenia. Zostało to stopniowo zwiększone do 2 do 3 zestawów przy około 85% maksymalnego pojedynczego powtórzenia.
Grupa łączona uczestniczyła w tym samym programie zarządzania wagą, co inne grupy ćwiczeń, a także trzy razy w tygodniu w połączonych ćwiczeniach aerobowych i treningu wytrzymałościowego. Sesje trwały od 75 do 90 minut i obejmowały 10 minut ćwiczeń elastyczności, a następnie 30 do 40 minut ćwiczeń aerobowych, 30 do 40 minut ćwiczeń oporowych i 10 minut ćwiczeń równowagi. Aby przetestować efekt interferencji, 12-14 trening aerobowy i trening oporowy były zrównoważone pomiędzy grupami: dłuższy czas ćwiczeń w grupie złożonej pozwolił uczestnikom na wykonanie ćwiczeń aerobowych równoważnych ćwiczeniom z grupy tlenowej i ruch oporu, który był równoważny z ćwiczeniami grupy oporu.
Treningi były nadzorowane przez trenerzy ćwiczeń. Uczestnikom zalecono zachowanie zwykłej aktywności fizycznej poza sesjami ćwiczeń. Wszyscy uczestnicy otrzymywali suplementy w celu zapewnienia spożycia około 1500 mg wapnia dziennie i około 1000 jm witaminy D dziennie2
Oceny podstawowe
Funkcja fizyczna
Frailty został oceniony za pomocą Physical Performance Test. Test sprawności fizycznej obejmuje siedem standardowych zadań (chodzenie 15,2 m [50 ft], zakładanie i zdejmowanie płaszcza, podnoszenie pensa, wstawanie z krzesła, podnoszenie książki, wspinanie się po schodach i wykonywanie postępowego Romberga test) plus dwa dodatkowe zadania (wchodzenie i schodzenie po czterech schodach i wykonywanie skrętu o 360 stopni)
[przypisy: krzem jest jedną z niewielu substancji, medycyna po dyplomie konferencje, medicus jawor rejestracja ]

Tags: , ,

No Responses to “Ćwiczenia aerobowe lub ruch oporu, lub oba, u osób starszych otyłych z cukrzycą cd”

 1. Mercury Reborn Says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 2. Jowita Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: borówka amerykańska[...]

 3. Igor Says:

  nauka i medycyna jest potrzebna

 4. Mr. Wholesome Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psychologia pracy[...]

 5. Robert Says:

  ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

Powiązane tematy z artykułem: krzem jest jedną z niewielu substancji medicus jawor rejestracja medycyna po dyplomie konferencje