Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

“Doc Fix” – kolejna utracona szansa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

1 kwietnia 2014 r. Prezydent Barack Obama podpisał ustawę o Ochronie dostępu do Medicare z 2014 r., Zapobiegając 24-procentowemu zmniejszeniu opłat za leczenie Medicare, zgodnie z formułą Zrównoważonej stopy wzrostu (SGR) używaną do ustalania tych opłat każdego roku.1 Działanie to zapewnia ulgę lekarzom, którzy mieliby do czynienia ze znaczną redukcją dochodów Medicare, a także beneficjentom, którzy mieliby do czynienia z potencjalnymi zakłóceniami w dostępie do potrzebnej opieki. Ta ulga jest jednak tylko tymczasowa – po raz siedemnasty od 2002 r. Kongres tymczasowo zastąpił cięcia mandatowe SGR – a ruch ten stanowi utraconą możliwość trwałego wyeliminowania SGR, ciągłej przeszkody w dostosowywaniu zachęt do płatności ze zdrowiem cele systemowe. Na miejscu od 1998 r. SGR został zaprojektowany w celu dostosowania rocznego wzrostu opłat za Medicare na podstawie skumulowanego poziomu wydatków lekarza w stosunku do ogólnego wzrostu gospodarczego. Uzasadnieniem było to, że ponieważ płatność za usługi wynagradza świadczenie większej ilości usług oraz bardziej inwazyjne i drogie usługi, niezbędny jest pewien mechanizm, aby przeciwdziałać tendencji do wzrostu wydatków, spowodowanej wzrostem ilości i intensywności.
W ciągu pierwszych kilku lat, wraz z gwałtownym wzrostem gospodarczym końca lat dziewięćdziesiątych, SGR spowodował stosunkowo duży wzrost opłat za leczenie Medicare2. W miarę spowolnienia gospodarczego na początku XXI wieku, podczas gdy wydatki na lekarza nadal rosły, formuła zaczęła dyktować obniżki tych opłat. Cięcia te miałyby zastosowanie do każdej usługi, niezależnie od jej potencjalnych korzyści (lub jej braku) oraz do każdego lekarza (lub innego pracownika służby zdrowia opłacanego zgodnie z harmonogramem opłat za leczenie Medicare), niezależnie od własnego wkładu w wzrost wydatków. Ponadto groźba powiększenia się różnicy między opłatami lekarza płaconymi przez Medicare i osobami opłacanymi przez prywatnych ubezpieczycieli wzbudziła obawy dotyczące zachowania dostępu beneficjentów do opieki.
Medicare Physician-Fee Aktualizuje i zwiększa w części B Wydatki na beneficjenta, 1998-2012. Dane pochodzą z Biura Aktuariuszy Centers for Medicare i Medicaid Services oraz Federal Federal Insurance i Federal Supplementary Medical Trust Funds.
SGR nie radzi sobie z wielkością i intensywnością – czynnikami wpływającymi na wzrost wydatków Medicare – bezpośrednio, a ogólna obniżka opłat za usługi lekarzy faktycznie penalizuje indywidualnych lekarzy, którzy kontrolują swoje koszty. Jak pokazuje wykres słupkowy, wolniejszy wzrost opłat za leczenie niekoniecznie powoduje wolniejszy wzrost wydatków na Medicare; we wczesnych latach SGR, kiedy opłaty wzrastały w relatywnie hojnym tempie, wydatki w części B na beneficjenta (w tym usługi lekarzy i inne świadczenia ambulatoryjne) rosły niemal dwukrotnie szybciej niż w latach 2002-2007, kiedy opłaty były utrzymywał się zasadniczo na stałym poziomie, wydatki rzeczywiście przyspieszyły. Niedawno pozwolono, by opłaty lekarskie nieco wzrosły, podczas gdy wzrost wydatków na część B na beneficjenta zmalał.
Mechanizm SGR również nie zapewnia zachęt do poprawy jakości, stosowności lub koordynacji opieki
[podobne: oddawanie krwi warunki, medis, gabinet medycyny estetycznej wrocław ]

Tags: , ,

No Responses to ““Doc Fix” – kolejna utracona szansa”

 1. Ada Says:

  Ja mam takie zmiany, małe, od 15 roku życia

 2. Zuzanna Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ortodonta w lublinie[...]

 3. Fabian Says:

  Przerazajace to…

 4. Ksawery Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: olej kukurydziany[...]

 5. Aniela Says:

  to nie jabłka, ażeby można je było spożywać w dowolnej ilości

Powiązane tematy z artykułem: gabinet medycyny estetycznej wrocław medis oddawanie krwi warunki