Rehabilitacja i jej rodzaje
Rehabilitacja kontuzji oraz prewencja drobnych zwyrodnień

Legalne zwycięstwo dla giełd ubezpieczeniowych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Reforma systemu opieki zdrowotnej odniosła wielkie zwycięstwo w sądzie 15 stycznia, kiedy sędzia federalny w Waszyngtonie odrzucił wyzwanie dla nowych rynków ubezpieczeń zdrowotnych lub giełd, stworzonych na podstawie ustawy Affordable Care Act (ACA). Gdyby to wyzwanie zakończyło się sukcesem, mogłoby to sparaliżować ACA, odrzucając hojne subsydia podatkowe dla ponad 12,5 miliona Amerykanów, którzy spodziewali się skorzystać z tej pomocy finansowej, aby kupić swoje ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem federalnej giełdy. Trudności techniczne wymiany były przedmiotem szczególnej uwagi, ale to prawne wyzwanie jest prawdopodobnie ważniejsze, ponieważ trafia do sedna jednej z głównych funkcji wymiany – aby uczynić ubezpieczenie bardziej dostępnym. Chociaż rząd wygrał sprawę, Halbig przeciwko Sebeliusowi, walka jeszcze się nie skończyła. Orzeczenie zostało już odwołane. Waszyngton, DC, federalny Sąd Apelacyjny – rozpatrywany jako drugi w mocy tylko do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych – ma wysłuchać tej sprawy pod koniec marca. Sprawy o identyczne roszczenia toczą się przez sądy w Indianie, Oklahomie i Wirginii. Polityka prawna ACA zawsze była nieprzewidywalna i jeśli którykolwiek z tych sądów odrzuci subwencje, kolejna ważna sprawa ACA prawdopodobnie dotrze do Sądu Najwyższego w tym roku. Ważne jest, aby zrozumieć, o co toczy się gra.
Przewidywana liczba Amerykanów otrzymujących subsydia poprzez giełdy ubezpieczeń zdrowotnych (panel A) i prognozowaną średnią kwotę dotacji (panel B). Dane dotyczą zarówno państwowych, jak i federalnych giełd i pochodzą z Biura Budżetowego Kongresu.
ACA zapewnia duże dotacje dla osób kupujących ubezpieczenia na giełdach; zdecydowana większość osób szukających ubezpieczenia w ten sposób ma kwalifikować się do takiej pomocy. Subwencje są oferowane na zasadzie przesuwania w oparciu o dochód, ale pomoc jest dostępna dla każdej osoby z rocznym dochodem w wysokości 11.490 USD i 45.960 USD oraz każdej rodziny o rocznym dochodzie w wysokości od 23.550 USD do 94.200 USD (Amerykanie o niższych dochodach mieli być objęci Rozszerzenie Medicaid ACA, które stało się opcjonalne dla państw po orzeczeniu Sądu Najwyższego z 2012 r.). W 2014 roku Biuro Budżetowe Kongresu (CBO) szacuje, że 6 milionów ludzi otrzyma subsydia, a średnia dotacja wyniesie 5,290 USD na osobę; do roku 2023, według szacunków CBO, 19 milionów ludzi otrzyma subsydia (patrz wykresy) .2 Ta pomoc finansowa jest kluczowa dla celu ACA polegającego na zapewnieniu jak największej liczbie Amerykanów dostępu do opieki zdrowotnej: wymóg posiadania ubezpieczenia jest związany z dotacje, które sprawiają, że ubezpieczenie jest bardziej przystępne.
Wyzwanie prawne skierowane jest na podział pracy pomiędzy rządem federalnym a państwami w zakresie funkcjonowania giełd. Kwestia równowagi państwowo-federalnej była kluczową kwestią w debatach kongresowych, kiedy przygotowywano statut. Architekci ACA w Izbie Reprezentantów chcieli dać rządowi federalnemu pełną kontrolę nad wymianami, ale zwolennicy Senatu ACA podkreślali, że – z szacunku dla praw państw – państwom przyznaje się prawo do pierwszej odmowy obsługi samych giełd. Ostatecznie preferencje Senatu trwały dzień i oczekiwano, że większość państw skorzysta z okazji i będzie prowadzić wymianę.
Ale polityka reformy systemu opieki zdrowotnej jest niestabilna
[więcej w: czego nie może jeść pies, neurolog od czego, dilaterol ]

Tags: , ,

No Responses to “Legalne zwycięstwo dla giełd ubezpieczeniowych”

 1. Married Man Says:

  Article marked with the noticed of: analiza cen[...]

 2. Kornel Says:

  Można pisać obszernie ?

 3. Ludwik Says:

  [..] Cytowany fragment: drogeria kosmetyczna[...]

 4. Hubert Says:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

Powiązane tematy z artykułem: czego nie może jeść pies dilaterol neurolog od czego